Tani kredyt mieszkaniowy

Wszystko co musisz wiedzieć o kredytach mieszkaniowych

Mieszkanie dla Młodych

mdm kredytZ dużym sentymentem wspominamy program Rodzina na Swoim, który był pewnego rodzaju dotacją dla młodych rodzin, zaciągających kredyt hipoteczny.

Po Rodzinie na Swoim zostało już tylko dobre wspomnienie, a przez lata wyczekiwania na program MDM czyli Mieszkanie Dla Młodych, w końcu żeśmy się doczekali.

Po pierwszych dwóch kwartałach funkcjonowania MDM w większości banków komercyjnych, przyszedł czas na ocenę programu.

Jeśli chcecie, warto sprawdzić dyskusje na temat Mieszkanie dla Młodych na forum.

Lub rzucić okiem na tego tupu artykułu o MDM tutaj.

Czy warto korzystać z MDM

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli planowaliśmy kupić mieszkanie lub dom z rynku pierwotnego, które nie przekracza takich rozmiarów:

  • zakup na rynku pierwotnym lokalu mieszkalnego do 75 m2 lub domu jednorodzinnego do 100 m2, albo odpowiednio do 85m2 i 110 m2 – jeżeli nabywca wychowuje min. 3 dzieci

cytat z rodzina.gov.pl


W takim przypadku warto próbować swoich sił. W innym przypadku nie warto – mało tego, jest to niemożliwe.

Teraz zadajmy sobie pytanie: czy jeśli mam do wyboru mieszkanie z rynku wtórnego, które będzie tańsze o 20 000 zł od mieszkania z rynku pierwotnego, na które dostaniemy około 10 000 zł dotacji, to czy warto skorzystać z tej opcji (plus formalności związane z dotacją i obostrzenia, takie jak brak możliwości sprzedaży mieszkania przez okres kilku lat.

Czy Mieszkanie Dla Młodych się nie przyjęło?

Wielu ludzi mimo wszystko zrezygnowało z dopłaty, a wielu ekspertów nie pozostawiło na programie MDM suchej nitki. Na dzień dzisiejszy MDM cieszy się małą popularnością.

Mimo wszystko, może warto się zastanowić i dać programowi szansę. Są to przecież darmowe pieniądze, które możemy wykorzystać, choćby na zakup mebli czy dodatkowego sprzętu. Poza tym mieszkanie z tynku pierwotnego, zazwyczaj jest pewniejsze niż to z wtórnego.

Nowy dom, to nowa instalacja zarówno elektryczna, jak i wodna. To dobra wentylacja, drożna kanalizacja, zadbane ściany i często nowocześniejsze technologie (jak choćby bezpieczne windy).

Jesteśmy zdania, że warto rozważyć opcję kredytu z MDM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *