Tani kredyt mieszkaniowy

Wszystko co musisz wiedzieć o kredytach mieszkaniowych

Kredyt na mieszkanie pierwsze kroki

kredyt na mieszkanieMyśląc o zaciągnięciu kredytu na własne wymarzone M na pewno warto zacząć od określenia swojej zdolności kredytowej w bankach, które chcielibyśmy wziąć pod uwagę.

Można zacząć już od stron z kalkulatorami takiej zdolności oraz udać się do poszczególnych banków.

Jeżeli chcemy już na tym etapie oszczędzić sobie pracy i zachodu możemy pomyśleć o wyborze dobrego doradcy kredytowego, który w miarę bezproblemowo przeprowadzi nas przez całą procedurę.

Czy nie lepiej od razu szukać mieszkania?

Teoretycznie nic nie stoi na drodze przed takim rozwiązaniem, jednak lepiej najpierw upewnić się na jakiego rzędu pieniądze możemy liczyć. Czyli nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.

Podczas starania się o kredyt, a najlepiej jeszcze wcześniej dobrze jest uregulować swoją sytuację finansową, spłacić wszystkie otwarte zobowiązania, w tym pozamykać nawet nieużywane karty kredytowe i debety.

Tym sposobem nic nie zakłóci naszej dobrej zdolności kredytowej.

Pora liczyć pieniądze i oszacować faktyczne potrzeby aby wziąć kredyt na mieszkanie

Teraz gdy uporządkowaliśmy swój portfel nadszedł czas na to aby policzyć ile faktycznie potrzebujemy od banku pożyczyć. Wkalkulowując w to koszty wykańczania i urządzania mieszkania. Osobnego kredytu na ten właśnie cel raczej nie dostaniemy.

W tym momencie możemy podpisać umowę przedwstępną i wypełnić wniosek kredytowy. Umowa przedwstępna powinna być tak skonstruowana aby uwzględniała czas potrzebny na przejście wszystkich bankowych formalności.

Kredyt na mieszkanie – jak z wnioskiem?

Wypełniamy wniosek i składamy wymagane dokumenty, a bankowi analitycy je analizują. Może to zająć nawet 3 miesiące i wiązać się z koniecznością dostarczenia dodatkowych dokumentów.

Cierpliwość jest cnotą, nic innego nam nie pozostaje. Jednak w końcu nadchodzi ten upragniony dzień, bank pozwoli nam zapoznać się z umową roboczą, takim wzorem, abyśmy mieli czas spytać o ewentualne niejasności.

W momencie podpisania umowy bank ma z reguły 30 dni na przelanie pieniędzy na konto sprzedającego nam lokal.

Gdy tak się stanie nie pozostaje nam nic innego jak rozpocząć spłatę kredytu i rzecz jasna urządzanie naszego M.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *