Tani kredyt mieszkaniowy

Wszystko co musisz wiedzieć o kredytach mieszkaniowych

Kalkulator kredytu mieszkaniowego

kalkulator kredytu mieszkaniowegoPrzy zakupie mieszkania, większość z nas decyduje się na kredyt hipoteczny. Nie ważne czy chodzi o mieszkanie za 200  tysięcy złotych czy za 2 miliony. Naprawdę duża rzesza ludzi decyduje się na sfinansowanie dużej części mieszkania, właśnie z kredytu.

Gdzie znaleźć najlepszy kredyt

Jak wiadomo – oferta ofercie nie równa, dlatego nawet przy różnicach kilku setnych procentowych, całkowity koszt kredytu może różnić się o kilka lub kilkadziesiąt tysięcy złotych przy dużych kredytach.

Warto w tym celu poszukać narzędzia jakim jest kalkulator kredytu mieszkaniowego.

Jednak czy istnieje coś takiego jak kalkulator kredytu mieszkaniowego? Ludzie zazwyczaj wyobrażają go sobie na takiej zasadzie, że przy wpisaniu swoich danych, zarobków, a także zadeklarowanej kwoty kredytu, kalkulator kredytu mieszkaniowego poda nam najlepszą dla nas możliwość.

Nie tak pięknie jak w teorii

W teorii wszystko brzmi fajnie, jednak tak precyzyjnych kalkulatorów kredytowych po prostu nie ma. Owszem – możemy otrzymać różne rankingi i zestawienia, ale dopiero wśród nich możemy poszukiwać ofert kredytów mieszkaniowych i zacząć wypełniać wnioski.

Dlaczego kalkulator kredytu mieszkaniowego jest nieprecyzyjny?

Każdy bank ma własny scoring bankowy, który jest tajemnicą instytucji. Banki nie udostępniają publicznie swoich kalkulatorów. A zatem kalkulatory jakimi posługujemy się na stronach internetowych są jedynie poglądowe.

Pamiętaj, że ostateczna oferta banku może się znacznie różnić od tej widzianej na zestawieniu.

Jak znaleźć najlepszy kredyt mieszkaniowy

Naszym celem jest najlepszy dla nas kredyt mieszkaniowy. Aby taki otrzymać, trzeba zacząć podchodzić do ofert nieco inaczej niż uczą nas banki.

Najpierw warto zrobić sobie własne zestawienie, a następnie z wybranych ofert, wypełnić kilka wniosków wstępnych.

Pamiętaj, że Twoja oferta końcowa może się znacznie różnić od tej proponowanej na początku lub tej o której była mowa w reklamie, dlatego jeśli wypełnisz kilka wniosków, wtedy będziesz mieć dokładniejszy pogląd.

Warto brać kredyt mieszkaniowy przez internet

Zaciągając kredyt mieszkaniowy przez internet, możemy trafić na wiele zniżek i promocji. Pamiętaj, że przez internet składasz jedynie wniosek, a następnie kontaktuje się z Tobą przedstawiciel banku.

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *